Güzel Ekmek, ticari kaygı olmadan üretildiği için en üst kalite malzemelerden oluşan, San Francisco usulü uzun süre soğuk mayalanan doğal ekşi mayadır.

San Francisco usulü soğuk mayalama sürecinden geçen doğal ekşi maya, bilim adamlarınca dünyanın gelmiş geçmiş en sağlıklı ve lezzetli ekmeği kabul edilir.

 

İçinde neler var?

Sıfırdan hayata geçirdiğimiz doğal ekşi mayamız
Avrupa’ya ihraç olan ilaçsız, doğal atalık tam buğdaylarımız
Ph derecesi yüksek içme suyu
Soğuk sıkım Ayvalık zeytinyağı
Eser miktarda deniz tuzu

Neden Güzel Ekmek?

100 m2 atölyemizde sadece Güzel Ekmek’i üretiyoruz. 
Burada bir sürü çeşit üretebilir; farklı ekmekler, tatlılar, pastalar, börekler yapabiliriz ama yapmıyoruz. Yapmayacağız. Çünkü Güzel Ekmek, bir sürü unlu mamul arasındaki herhangi bir karbonhidrat, nişasta, hamur işi değil. Güzel Ekmek, ekmek kavramını değiştiren ekmek. 

Bir Güzel Ekmek, yazın 30; kışın 40 saatte hazırlanıyor. Doğal ön mayalama ve +4 derece soğuk mayalama süreçleri sonunda doğal ekşi maya, hamuru tamamen ele geçiriyor. Bir başka ifadeyle, doğal ekşi maya, hamurun içindeki gluteni ve nişastayı tamamen parçalıyor. 
Güzel Ekmek, şekerinizle oynamaz; glisemik indeksinizin dengesini korur. Sizi tok tutar; şekerli ve unlu mamuller tüketme isteğinizin önüne geçer. Şişkinlik yapmaz, kilo aldırmaz. Günün her saatinde güven ve afiyet ile yiyebilir; düzenli tükettiğinizde, bağışıklık sisteminizin ve bağırsak floranızın güçlenerek hastalıklara karşı sizi koruduğunu fark edebilirsiniz. 

Bu kadar sağlıklı bir ürün bu kadar lezzetli olabildiği için Güzel Ekmek Türkiye’de tektir; muadili yoktur. 

Güzel Ekmek kimler için uygun?

Doğal ve kaliteli olana önem veren; sağlığın ve lezzetin bir arada olmasını talep eden herkes için: 

Sağlıklı beslenenler
Damak tadını önemseyenler
Diyet yapanlar